Prix d'Amerique - 2009

NyomtatáshozNyomtatáshoz

Meaulnes du Corta (Voici du Niel - Cigale) Franck Nivard hajtásában nyerte a kontinens legnagyobb ügetőversenyét, melyet január 25-én Párizsban a Vincennes pályán futottak (ez Dean A. Hoffman világszerte ismert szaktekintély és író szerint az ügetőversenyzés temploma). A jelentések arról szólnak, hogy Meaulnes du Corta végig jó pozicióban versenyzett, a befutóban pedig újított és könnyen nyert. Az összideje 3.15,7 (2700 m) volt  ez 1.12,5. Másodiknak Nouba de Saptel (1.12,8), harmadiknak  Qualita Bourbon (1.12,8) ért célba. A verseny összdíjazása 1 millió Euro, melyért 18 induló küzdött, a jelentésekben jó pályát írnak. Ezen a vasárnap délután több, mint 30000 látogató ment ki Vincennes-be, hogy tanúja legyen a nagy küzdelemnek.Offshore Dream, akivel harmadik egymásutáni alkalommal akarta hajtója és trénere Pierre Levesque megnyerni a Prix d'Amerique-t csak távoli 6. lett. Viszont  ünnepelhetett mint tréner, mivel a nyerőt is ő idomítja.Meaulnes du Corta mén 8 éves rekordja 1.10,2. Kattintson ide, a Blodbanken oldalára jut, ahol megtekintheti a származását. Érdekesség, hogy francia létére III-IV fokozatban Star's Pride-ra rokontenyésztett.Kattintson ide, a YouTube-on megnézheti a versenyt.